Podsumowanie 3 zjazdu II edycji Akademii

~ 06-06-2016

W piątkowy poranek 20 maja 2016 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbył się 3 zjazd II edycji Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej. Ponad 100 osób w tym słuchacze z administracji centralnej i samorządowej zebrało się po raz kolejny aby wysłuchać inspirujących wykładów z zakresu nowoczesnego zarządzania IT w sektorze publicznym.

Podczas majowego zjazdu omówiono podstawowe cechy systemów wykonywania backupu i tworzenia archiwum. Przedstawiono aspekty związane z wyborem bezpiecznego i uniwersalnego systemu do archiwizacji dużej ilości danych  oraz wymagania jakie powinien on spełniać. Poruszono również bardzo dokładnie tematykę automatyzacji, transparentności kosztowej w poszukiwaniu uzasadnionych decyzji w obszarze optymalizacji infrastruktury IT (SDDC: Software Defined Data Center). Całość materiału została oparta na przykładzie konkretnych implementacji oraz omówiono szczegółowo praktyczne wdrożenie w Archiwum Państwowym w Bydgoszczy i Toruniu.

W kolejnej części Akademii eksperci Fundacji oraz partnerów merytorycznych przedstawili sposób na efektywny outsourcing w administracji. Słuchacze przekonali się – na podstawie case studies – w jaki sposób można zaoszczędzić czas i pieniądze powierzając zaufanym partnerom zarządzanie zasobami IT instytucji.

Po popołudniowej przerwie kawowej, uczestnicy 3 zjazdu wysłuchali efekty projektu realizowanego na Akademii Vistula finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt „Model Dojrzałości Krajowych Systemów Realizacji projektów Publicznych”, w ramach którego przebadano  rozwiązania dotyczące projektów publicznych z ponad 70 krajów. Wnioski z tej prelekcji były bardzo oczywiste, ale w kilku miejscach pokazały jak jeszcze wiele jest do zrobienia w obszarze profesjonalnego zarządzania projektami w administracji w Polsce.

Pod koniec każdego zjazdu Akademii organizatorzy z Fundacji IT Leader Club Polska starają się wyjaśnić jak ważne są w codziennej pracy Liderów IT kompetencje miękkie. Tym razem uczestnicy poznali model NVC (Nonviolent Communication, M. B. Rosenberga), która w prosty i metaforyczny sposób tłumaczy mechanizmy komunikacji. W części wykładowej zostały przedstawione ciekawostki związane z komunikacją liderów oraz bariery, które przeszkadzają w precyzyjnej komunikacji. W części warsztatowej, wszyscy na sali poznali jeden ze skutecznych modeli dawania feedbacku.

Akademię wspierają: Politechnika Warszawska, Ministerstwo Cyfryzacji, PMI Poland Chapter oraz EMC, VMware oraz Orange Polska.

Kolejny zjazd już pod koniec czerwca b.r.  Więcej informacji na stronie: www.akademiait.edu.pl

Patroni Honorowi

Społeczni Partnerzy Merytoryczni

Kontakt

Masz jakieś pytania ?

Fundacja IT Leader Club Polska
Biuro:
Concept Tower, ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

+48 506 955 942

biuro@akademiait.edu.pl

NIP: 527-266-68-79
KRS: 0000396492