Zakończyła się I edycja Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej z wręczniem OSITów 2015

~ 15-12-2015

Pierwsza edycja Akademii trwała od lutego do grudnia 2015 roku, w trakcie której odbyło się 8 zjazdów tematycznych. Zajęcia odbywały się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, gromadząc każdorazowo liczne grono osób z sektora administracji publicznej. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja IT Leader Club Polska.

Oficjalne zakończenie Akademii odbyło się 11 grudnia br. w Pałacu Sobańskich w Warszawie, na którym ponad 70 przedstawicieli IT z sektora administracji publicznej otrzymało z rąk prof. nadzw. Politechniki Warszawskiej, dr hab. n.ekon. inż. Janusza Zawiły-Niedźwieckiego dyplomy oraz gratulacje ukończenia Akademii.

Łączna liczba gości wyniosła ponad 100 osób, wśród których znalazły się takie osobistości jak Jego Magnificencja Rektor prof. Jan Szmidt Politechniki Warszawskiej oraz Krzysztof Szubert minister ds. cyfryzacji Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, doradca Pani Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej.

Ważnym punktem agendy podczas oficjalnego zakończenia Akademii była debata dotycząca "Strategii cyfryzacji i informatyzacji administracji publicznej nakierowanej na nowoczesne kadry Liderów IT i technologie", w której udział wzięły następujące osoby:

Krzysztof Szubert - Doradca Strategiczny Ministra Cyfryzacji
Prof. Janusz Zawiła - Niedźwiecki – z Politechniki Warszawskiej;
Małgorzata Kusyk - Prezes PMI Poland Chapter;
Adam Wojtkowski – dyrektor generalny z EMC Poland;
Paweł Korzec - dyrektor z VMware;
Michał Jarski - dyrektor generalnie z Trend Micro.

Imprezie towarzyszyła także premiera raportu pod nazwą "Dojrzałość technologiczna Sektora Publicznego", który został przygotowany na zlecenie firmy EMC, wspólnie z redakcją Computerworld i przy wsparciu Fundacji IT Leader Club Polska. Jak wynika z badania sektor publiczny tylko w niewielkim stopniu korzysta z chmury obliczeniowej. Zaledwie 4% badanych organizacji  ma wysoki lub bardzo wysoki udział aplikacji chmurowych w swoim IT. Za to aż 68% nie korzysta z aplikacji chmurowych w ogóle, lub korzysta w stopniu nikłym, a dalsze 10% ma udział niski. Jest to związane ze stosunkowo niewielką absorpcją przez sektor publiczny nowoczesnych trendów w informatyce takich, jak rozwiązania wysokiej dostępności, hurtownie danych czy wirtualizacja. Pełną analizę raportu prowadzącą do mocnych i słabych stron sektora publicznego w tym zakresie zaprezentował Pan Adam Wojtkowski - dyrektor generalny EMC.

Jednocześnie pragniemy złożyć serdeczne podziękowania partnerom społecznym tegorocznej edycji Akademii, firmie EMC, Vmware, Trend Micro i PWN oraz wszystkim osobom zaangażowanym w jej organizację i realizację. Patronat Honorowy nad niniejszą inicjatywą objęły Politechnika Warszawska oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Warto dodać, że dzięki wkładowi naszych partnerów społecznych w organizację tego przedsięwzięcia udało się zrealizować szereg celów wynikających z misji społecznej Fundacji IT Leader Club Polska, do których należy między innymi doskonalenie i kształtowanie nowej jakości Liderów IT w sektorze publicznym poprzez podnoszenie ich kompetencji zawodowych. Dlatego decyzją Rady Fundacji, Zarządu i Fundatorów w tym dniu przyznano następujące wyróżnienia pod nazwą:

„Firma Odpowiedzialna Społecznie IT” w skrócie FOSIT dla firmy EMC, VMware, Trend Micro i Wydawnictwa PWN;
„Organizacja Odpowiedzialna Społecznie IT” w skrócie OOSIT dla PMI Poland Chapter
„Instytucja Odpowiedzialna Społecznie IT” w skrócie IOSIT dla Ministerstwa Cyfryzacji oraz Politechniki Warszawskiej.
Wszystkim tegorocznym laureatom wyróżnień składamy serdeczne gratulacje.

Głównym celem przyświecającym Akademii było zwrócenie się do Profesjonalistów IT z administracji publicznej, którzy chcieli wyrównać swoje umiejętności z liderami spoza tego sektora. Dodatkowo w ciągu roku trwania Akademii uczestnicy tej inicjatywy mogli dowiedzieć się o sprawdzonych w Polsce i na świecie metodach kontroli i nadzoru nad kluczowymi obszarami IT, zaczynając od infrastruktury i eksploatacji usług ICT, poprzez zwinne prowadzenie projektów, a kończąc na strategii oraz modelowaniu procesów i architektury teleinformatycznej.

Niezwykle istotnym elementem w programie Akademii było opisanie przez uczestników tych projektów IT, które miały istotne znaczenie w procesie podniesienia innowacyjności ich resortów. Autorzy najlepszy prac otrzymali Dyplom z wyróżnieniem.

Wśród opinii usłyszanych od naszych uczestników po zakończeniu I edycji Akademii znalazły się między innymi takie komentarze jak "Akademia jest bardzo dobrym przedsięwzięciem i powinna być cykliczną oraz długoterminową inicjatywą"; "Perfekcyjna organizacja, bardzo dobrzy wykładowcy, interesująca tematyka,. Jesteśmy pewni, że uzyskana wiedza okaże się bardzo przydatna w sektorze publicznym."

Tym bardziej zapraszamy wszystkich przedstawicieli administracji publicznej zainteresowanych tematyką rozwoju ICT w ich sektorze do udziału w II edycji, która rozpocznie się już w lutym 2016 roku!. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła a swoje zgłoszenia można przesłać poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.akademia.it.edu.pl

Patroni Honorowi

Społeczni Partnerzy Merytoryczni

Kontakt

Masz jakieś pytania ?

Fundacja IT Leader Club Polska
Biuro:
Concept Tower, ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa

+48 506 955 942

biuro@akademiait.edu.pl

NIP: 527-266-68-79
KRS: 0000396492